Akredytacja ACCA na kierunku Rachunkowość i Controlling PDF Drukuj Email

Kraków, 15.10.2016

Prestiżowa kwalifikacja ACCA jest już dostępna dla studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie!  Dzięki akredytacji ACCA dla kierunku Rachunkowość i Controlling studenci z I i II stopnia mają niepowtarzalną możliwość rozpoczęcia kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów i uzyskania zwolnień z 5 egzaminów ACCA (z poziomu Fundamentals).

CZYM JEST ACCA?
ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. ACCA oferuje rozpoznawalną na całym świecie kwalifikację przeznaczoną dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze finansów, rachunkowości i zarządzania.
ACCA jest szanowana i rozpoznawalna na całym świecie - zrzesza obecnie ponad 188 000 członków i 480 000 osób ubiegających się o kwalifikację w 181 krajach na całym świecie.
Kwalifikacja ACCA cieszy się uznaniem wśród pracodawców, którzy doceniają ponad 100-letnie doświadczenie, innowacyjne podejście i nieprzerwane dążenie do doskonałości: organizacja współpracuje z ponad 7 100 Akredytowanymi Pracodawcami, zawarła także umowy partnerskie z ponad 80 organizacjami zrzeszającymi finansistów na całym świecie.

 

CO TO JEST KWALIFIKACJA ACCA?
ACCA to jedna z najbardziej cenionych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. 
Kwalifikacja ACCA oparta jest na trzech fundamentach:

  • Wiedza – potwierdzana zdaniem 14 egzaminów na dwóch poziomach: Fundamentals (F1 – F9) i Professional (P1 – P3 oraz dwa do wyboru spośród P4 - P7).
  • Doświadczenie – to wymóg potwierdzenia swoich kompetencji i posiadania min. 3-letniego doświadczenia zawodowego w pracy w finansach.
  • Etyka – to obowiązkowy moduł o odpowiedzialności i etyce w biznesie.

KORZYŚCI Z ACCA

1.    Wsparcie ACCA w trakcie studiów.

Jako student Akredytowanego Programu ACCA uczestniczysz w praktycznych warsztatach „Akademia ACCA” prowadzonych przez ekspertów - członków ACCA. Masz także możliwość wzięcia udziału w jedynej w Polsce konferencji dla przyszłych liderów branży finansowej – „Think Ahead: Future CFO. Powered by ACCA!”


2.    Wyróżnienie na rynku pracy
Jako absolwent Akredytowanego Programu kończysz studia z dyplomem renomowanej uczelni oraz częścią prestiżowej kwalifikacji – łączysz wykształcenie akademickie ze znajomością biznesu, co wyróżnia Cię spośród innych absolwentów i zapewnia start kariery z wyższego szczebla.


3.    Kompleksowe przygotowanie biznesowe
Kwalifikacja ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa, podatków i nie tylko!


4.    Elastyczność w budowaniu ścieżki zawodowej
ACCA otwiera drogę do kariery na wielu stanowiskach związanych z finansami, rachunkowością controllingiem i zarządzaniem. Dzięki kwalifikacji ACCA rozwiniesz umiejętności niezbędne na takich stanowiskach, jak:

•    Analityk biznesowy
•    Audytor    
•    Controller finansowy    
•    Specjalista ds. controllingu
•    Manager ds. planowania i analiz
•    Manager ds. raportowania    
•    Zarządzający funduszami inwestycyjnymi    
•    Dyrektor ds. ryzyka
•    Dyrektor finansowy    
•    Członek zarządu ds. finansowych (CFO)

5.    Dochodowe zajęcie
Praca w finansach może wiązać się z wysokimi dochodami. Finansiści na kierowniczych stanowiskach są dobrze wynagradzani za swoją pracę i mają praktycznie nieograniczone możliwości awansu.
Mediana miesięcznego wynagrodzenie członków i studentów ACCA w Polsce to 19.500 zł brutto (Źródło: Goldman Recruitment Salary Survey, 2016).


6.    Droga na szczyt!
1 na 5 członków ACCA pracuje na top stanowiskach np. CFO, CEO, Dyrektor Finansowy.
1 na 10 pracuje w firmach z rankingów Forbes 2000, Fortune 500 czy też FTSE 100.


Dodatkowe informacje o Akredytowanym Programie ACCA WZ UEK: studiujzacca.pl/uek_wz

 

Więcej informacji o ACCA: accaglobal.com

 

Janusz Nesterak

 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC